Dowiedz się dlaczego wyjazdy z nami są wyjątkowe

Filozofia Tuarega
Jesteśmy ludźmi otwartymi na świat, kochamy podróże i dlatego dzielimy się naszą pasją z innymi. Pomagamy docierać do najciekawszych zakątków na całym świecie. Nasi przewodnicy to wspaniali i doświadczeni entuzjaści, którzy potrafią łączyć pracę z pasją i swoimi zainteresowaniami. Szczególne miejsce w naszym życiu zajmują wspinaczki, narciarstwo górskie i jazda konna, dlatego na wyprawach organizowanych przez nas nie brakuje tego typu atrakcji. Spływy pontonowe, trekking w górach oraz zjazdy na tyrolce zapewnią Wam niezapomniane wrażenia.

Posiadamy doświadczenie w organizowaniu wypraw, a autorskie programy opieramy na naszych podróżach. Od wielu lat podróżujemy po całym świecie, odwiedziliśmy wiele krajów, poznaliśmy wspaniałych ludzi, ich sposób życia, tradycje, zwyczaje, kuchnię pokonując przy tym tysiące kilometrów.

Nasze zamiłowanie do przygody, sportu, poznawania świata oraz wieloletnie doświadczenie w organizowaniu podróży są gwarancją udanego i pełnego wrażeń wyjazdu z TUAREG 4×4.
Poznaj przewodników wypraw
PIOTR „PIOX” WACHEL
PIOX jest doświadczonym podróżnikiem, organizatorem wielu wypraw, prawdziwym pasjonatem, a na co dzień szczęśliwym tatą. Piotr świetnie łączy swoje zamiłowanie do odkrywania nowych terenów z aktywnym spędzaniem czasu, pamiętając o bezpieczeństwie i odpowiedzialności. Założyciel TUAREG 4×4, a jednocześnie współtwórca marki Przygody 4×4. Wcześniej również pilot wycieczek autokarowych, rezydent wyjazdów narciarskich w Alpy oraz organizator wyjazdów narciarskich w Alpy i do Gruzji. Prawdziwy miłośnik wypraw offroadowych po epickich zakątkach ziemi. Zapalony wspinacz, ale jednocześnie bardzo opiekuńczy towarzyszysz podróży. Poprowadził jako przewodnik i lider setki wypraw w najdalsze zakątki globu. Jego wieloletnie doświadczenie w podróżowaniu (nie tylko samochodami terenowymi) pozwoli Ci czuć się pewnie podczas wymarzonego wyjazdu. Piotr to złoty człowiek, z poczuciem humoru i dystansem do życia, który na odległość potrafi zarazić miłością do overlandingu. Z nim nie ma sytuacji bez wyjścia, nawet wycofanie się z trasy, po kilku godzinach walki, nie jest porażką. Kapitalny przewodnik, który w ekstremalnych warunkach potrafi naprawić auto, a dla uczestników jest prawdziwym wsparciem i przyjacielem. Dba o wszystkich na wyprawie i potrafi stworzyć wyjątkowy klimat podróży. Doskonale zna regiony, w które zabiera tuareskich podróżników i porusza się tam z wielka swobodą. Ma plan na każdy dzień i wieczór, a także na czas, gdy pogoda płata figle. Dzięki niemu i jego niewyczerpanej energii zobaczyć można świat z niesamowitych miejsc. Pasjonuje go offroad, trekking, narciarstwo trasowe i pozatrasowe, skitour, rower, podróże “małe i duże” oraz amatorska fotografia. Możecie być pewni, że wrócicie do domu z folderem zdjęć, upamiętniającym najwspanialsze chwile wyprawy, ale i najtrudniejsze etapy wędrówki. Z Piotrem niezapomniana przygoda w super atmosferze gwarantowa! Z nim nie ma czasu na nudę!
KAZIMIERZ „BOCIAN” RUSZEL
Przewodnik freelancer – przejechał 40 krajów, prowadził wiele wypraw po całym świecie. Jednak bezgranicznie zakochany w Islandii. Mechanik i konstruktor – wieść niesie że ponoć uczył się u niego sam MacGyver. Specjalista IT z 20 letnim doświadczeniem w budowaniu zespołów. Poszukiwacz skarbów i niespokojna dusza. Kolekcjoner emocji i nowych przyjaźni. Ulubione hasło w podróżniczym notesie – “Jakość podróży mierzy się w liczbie poznanych przyjaciół, a nie przejechanych kilometrach” Tim Cahill
Bądź jak Tuaregowie

Tuaregowie to tajemniczy lud Sahary, kochający przestrzeń i wolność, są silni i niezależni, a przestrzeń pustyni jest dla nich królestwem. Lud ten od ponad tysiąca lat przemierza Saharę. Na wyprawach 4×4 chcemy, aby każdy mógł poczuć się jak wędrujący Tuaregowie i docenić naturę nienaruszoną działalnością człowieka.

Podobnie jak Tuaregowie, nasi przewodnicy są silni, co daje poczucie bezpieczeństwa, więc podążaj z nami, a my będziemy Twoim tuareskim przewodnikiem!

Zobacz czego możesz doświadczyć jadąc na prawdziwą wyprawę
Poczujesz niezwykłe emocje
Wybierając TUAREG, możesz być pewien, że podczas wypraw nie zabraknie emocji. Naszych przewodników pasjonuje wspinaczka, narciarstwo górskie, taternictwo, paralotniarstwo czy eksploracja jaskiń, dlatego na wyprawach 4×4 TUAREG nie brakuje też różnego rodzaju dodatkowych atrakcji. Nie będziesz się nudził podczas spływów pontonowych czy zjazdów na tyrolce!
Odwiedzisz niezwykłe miejsca
Na naszych wyprawach poznasz dany kraj z zupełnie innej strony niż proponują to tradycyjne biura podróży. Zobaczysz nie tylko znane miejsca, ale pójdziesz o wiele dalej. Dotrzesz do najpiękniejszych i dzikich zakątków, których nie dotknęła jeszcze cywilizacja, omijając przy tym zatłoczone miejsca.
Poznasz lokalną kuchnię
Podróże to nie tylko piesze wędrówki, wspinaczka, piękne widoki, zabytki, ale w dużej mierze lokalna kuchnia. W każdym kraju spotkamy się z innymi tradycjami kulinarnymi, smaki to bardzo ważny element podróży, ponieważ pozwalają nam poznać dany kraj, jego kulturę i styl życia mieszkańców. Specyfika danej kuchni sprawia, że jesteśmy w stanie wrócić wspomnieniami do pięknych krajobrazów, wspaniałych ludzi i przygód. Zapoznaj się z kulinarnymi tradycjami z całego świata!
Spędzisz aktywnie czas
Podczas wyprawach 4×4 z TUAREG stawiamy na aktywność fizyczną. Piesze wędrówki, spływy pontonowe, zjazdy tyrolką, wspinaczka, zwiedzanie jaskiń czy trekking w górach to tylko część aktywności, które przygotowaliśmy. Aktywność fizyczna poprawi Twoje samopoczucie, wpłynie korzystnie na zdrowie i pomoże w utrzymaniu dobrej kondycji.
Poczujesz atmosferę podróży
Stworzyliśmy taki program, który wprowadzi uczestników w atmosferę podróży. Gwarantujemy widoki zapierające dech w piersiach, poranne mgły na górskich szlakach, ogniska przy zachodzie słońca, noclegi pod rozgwieżdżonym niebem oraz doznania kulinarne regionalnych kuchni.
Bezpiecznie przejdziesz całą trasę
Poruszamy się sprawdzonymi przez nas trasami. Zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo w trakcie wypraw. Możesz liczyć na naszą pomoc oraz na sprawdzone rozwiązania w ekstremalnych sytuacjach. Na trudniejszych odcinkach terenowych możesz liczyć na asekurację i odpowiednie wskazówki.
Możesz liczyć na nasze doświadczenie
Zorganizowaliśmy dziesiątki wypraw, przejechaliśmy tysiące kilometrów, dlatego możesz liczyć na nasze doświadczenie. Jesteśmy zespołem podróżników, którzy od wielu lat odkrywają świat, część z nas to taternicy, narciarze alpejscy, speleolodzy i paralotniarze. Jeśli pojawią się trudności wysoko w górach, nie zostaniesz z tym sam, jesteśmy po to, aby pomagać.
Partnerzy wypraw
Spodobały Ci się nasze wartości? Pojedź na wyprawę już teraz!
DOŁĄCZ DO PRZYGODY
Bądź na bieżąco
Zapisz się do tuaregowego newslettera i bądź na bieżąco z nowymi kierunkami wypraw!