Jestem doświadczonym podróżnikiem i przewodnikiem i organizatorem, który od lat organizuje wyprawy offroadowe, trekkingowe i narciarskie w najdziksze i najbardziej malownicze zakątki świata. Moje podróże to coś więcej niż tylko jazda po bezdrożach – to prawdziwa przygoda, w której historia, kultura i natura splatają się w fascynującą opowieść.rnrnUwielbiam dzielić się wiedzą o miejscach nieoczywistych, tych spoza utartych szlaków, gdzie czas płynie inaczej, a każdy kamień i ścieżka kryją swoją historię. Z pasją opowiadam o autochtonach, ich codziennym życiu, zwyczajach i tradycjach, które wciąż są żywe w odległych zakątkach świata. Czasem zatrzymujemy się, by podziwiać niezwykłą przyrodę – od surowych pustyń po dziewicze górskie doliny – bo przygoda to nie tylko adrenalina, ale też umiejętność zatrzymania się i chłonięcia otaczającego świata.rnrnJako założyciel TUAREG 4×4 oraz współtwórca marki Przygody 4×4 przez 10 lat, mam na koncie setki udanych ekspedycji – od bezkresnych pustyń po wysokogórskie przełęcze. Moje wieloletnie doświadczenie w podróżowaniu samochodami terenowymi, umiejętność radzenia sobie w ekstremalnych warunkach oraz znajomość lokalnych terenów i kultur pozwolą Ci nie tylko poczuć się pewnie i bezpiecznie, ale także w pełni cieszyć się przygodą życia.rnrnJeśli marzysz o wyprawie, w której emocje, opowieści i odkrywanie nieznanego łączą się w jedną, niezapomnianą podróż – zapraszam do naszej tuaregowej grupy!

ARMENIA i GRUZJA, przez bezdroża między Araratem a Kaukazem
Dzień i noc, kamień i niebo — tak zaczyna się nasza wyprawa przez serce Kaukazu.
Wsiądź do terenówki, podkręć napęd 4×4 i wyrusz z nami szlakiem, gdzie historia spotyka surową naturę. Zaczniemy blisko granicy — od widoków na samotny Ararat przy klasztorze Khor Virap, potem zanurzymy się w epoce kamienia: Garni i wykuty w skale Geghard.
Jednak prawdziwe serce tej podróży bije poza asfaltami.
Przejedziemy przez wysokogórskie przełęcze, gdzie poranna mgła otula serpentyny, a boczne drogi doprowadzą nas do jezior ukrytych w cieniu wulkanicznych stożków.
Nocować będziemy przy ognisku w kanionie Vorotan, rozkładając dachowe namioty pod milionem gwiazd.
Odwiedzimy jaskiniowe wioski Goris i Khndzoresk, przetniemy bezkresne płaskowyże Aragatsu i staniemy na krawędzi światów, gdzie ciszę przerywa tylko echo naszego silnika.
To nie jest zwykła wycieczka — to rytuał drogi.
Nasze trasy zahaczają o odcinki, gdzie tylko 4×4 ma sens: piaszczyste trawersy, kamieniste zjazdy i błotne brody po deszczu.
Dla smakoszy przewidzieliśmy przystanki w małych, rodzinnych winiarniach Areni — gdzie między degustacją a opowieścią o regionie poczujesz autentyczność Armenii.
Każdy dzień ma swój punkt kulminacyjny: zapierający dech punkt widokowy, klasztor zawieszony na urwisku, nocleg przy termalnych źródłach lub przy świetle księżyca nad jeziorem.

A potem – Gruzja.
Przekraczamy góry i przenosimy się w świat bezgranicznej wolności Tuszetii.
Tu drogi nie są zwykłymi trasami — to szlaki, które pamiętają karawany, pasterzy i wojowników.
Wjedziemy legendarną drogą do Omalo, wijącą się przez dziesiątki kilometrów wzdłuż przepaści, z widokiem na bezkres Małego Kaukazu.
Przemierzymy dzikie, zielone doliny, odwiedzimy kamienne wieże obronne, i będziemy nocować tam, gdzie kończy się cywilizacja, a zaczyna czyste, nieujarzmione piękno natury.
Na południu, w Parku Waszlouani, krajobraz znów się zmienia.
Góry ustępują miejsca pustynnym płaskowyżom i formacjom skalnym przypominającym amerykański Zachód.
Tam, pośród ciszy i stepu, poczujesz jak to jest naprawdę być w drodze – daleko od wszystkiego.
Każdy dzień kończymy tak, jak robią to Gruzini — przy suprze, tradycyjnej uczcie pełnej toastów, muzyki i szczerej gościnności.
To nie tylko kolacja, ale święto przyjaźni, wspólnej drogi i odkrywania świata.
Jeśli chcesz poczuć smak przygody, prowadzić samochód tam, gdzie mapa pokazuje jedynie ślady, i wrócić z opowieściami, które zapalą wyobraźnię — dołącz do naszej wyprawy „Między Araratem a Kaukazem – Armenia i Gruzja 4×4”.
My znamy szlaki, wiemy które odcinki wymagają doświadczenia i jakie miejsca są warte każdej minuty poza utartym szlakiem.
Ty przywieź wspomnienia, których nie da się zapomnieć.

Czy możesz dołączyć do naszej wyprawy po ARMENII i GRUZJI ? Oczywiście! Nasze wyprawy są dla każdego – niezależnie od doświadczenia i posiadanego sprzętu. Masz kilka opcji do wyboru:
🚙 Masz własny samochód 4×4 / SUV?u003c/strongu003e Świetnie! Możesz wyruszyć swoim autem, nawet jeśli nie masz doświadczenia w jeździe offroad. W razie wątpliwości – zadzwoń lub napisz, a wszystko Ci wyjaśnimy.
🚗 Nie masz samochodu terenowego, ale chcesz samodzielnie prowadzić? Żaden problem! Możesz wypożyczyć samochód 4×4 w pełni przygotowany do tej wyprawy z opcją namiotu dachowego u naszych partnerów. Wystarczy, że zaznaczysz taką opcję w formularzu zgłoszeniowym, a my zajmiemy się resztą.
👀 Chcesz być pasażeremu003c/strongu003e i cieszyć się przygodą bez prowadzenia? Dla tych, którzy wolą podziwiać widoki i chłonąć atmosferę wyprawy, mamy w samochodzie przewodnika. Idealna opcja dla osób, które chcą poczuć klimat wyprawy 4×4 bez konieczności prowadzenia.
➡️ Gotowy na przygodę? Wybierz swoją opcję i dołącz do nas!


